about performance teaching research press contact

ContactSend me a message:


Name

Email Address

Message

 Letters

שרון, את בהחלט קוסמת, כל שיעור אתך שונה בחומרים שאת מביאה ומנגישה לנו, כל פעם נוצרת חוויה גופנפש-רגש-נשמה, כל פעם מחדש, מתחולל ריקוד שונה ומיוחד במרחב, זו הוכחה שאנחנו חיים בהשתנות מתמדת, בזרימה אינסופית, נותנים למה שמגיע להתהוות בתוכנו ובחלל סביבנו, זה הקסם, שאת עם שרביטך מנצחת עליו בחן האיפשור האין סופי... כרגיל אחרי השיעורים, בדרך הביתה, אני לא מפסיקה לבכות מהתרגשות על האפשרות לחוות זמן איכות של שפיות בתוך העולם המטורף סביבנו, עבורי, המתחולל בסדנא, הוא אויר לנשימה מזוכך ואיכותי...הבנתך העמוקה לעולם המחול ולהיותנו אורגניזם חי פועל ויוצר הינה מופלאה בעיני תודה בענק על מה שאת, עם אהבה רבה.
אורי ברנשטין

תודה לשרון המופלאה שמביאה פלאים פלאים לעולמינו
איריס בולקי

תודה רבה שרון על היום נזכרתי כמה אני אוהב להיות רקדן ותלמיד .. אפילו יותר ממורה ומטפל. כיף ללמוד ממך ואיתך ולחקור .. את עשירה בידע , בפתיחות ובמחקר מעניין לפרטי האנטומיה, הכוחות הפיסקליים והלב (עומר) תודה לכן על מפגש כנה ותודעה רחבה ולך שרון על ההחזקה שאין בה אחיזה.
ליאת טופז.

אני מאוד מעריכה את האינטליגנציה, החיבורים, והידע שאת מביאה אלינו בצורה הכי פותחת ומרחיבה, זו אמנות להביא את עצמך ככה, בפשטות וצניעות תוך שאת מפנה כל כך הרבה מקום לכל אחת ואחת. מרגישים את האהבה וההתרגשות ונדיבות הלב שלך. עונג גדול. ❤️ ההתערבויות שלך רגישות ופותחות, ואת מצליחה להחזיק תכנים ולחבר אותם לאופטימיות ולחיים. אני לגמרי שמחה שהסדנאות שלך פתוחות ושאת מצליחה בסטינג כזה "לא מחייב" ליצור סביבה רכה ובטוחה לעבודת עומק כזאת. באמת שזה מיוחד. המון תודה!
תמי אלון

המוסיקה שאת שמה תמיד נהדרת. היום היה לי שעור ממש חזק ועצמתי הרגש עבד לי שעות נוספות תודה.
קארלה גונן

שרון יקרה, גל ואני נפגשנו לקפה אחרי השיעור, בשתינו היתה הרגשת התרוממות רוח, אמרנו ,,,כזה שיעור עוד לא היה לנו,,, התחלנו לצחוק שכל שבוע אנחנו אומרות זאת, כן,זו ההרגשה, כל שיעור הוא וואוו, מכל שיעור אנחנו יוצאות שונות מה שנכנסנו, עבורי, כל יום רביעי אני נוסעת לבית הקסמים של גן עדן, זה משנה משהו ב DNA שלנו, מחסן אותנו באהבת היחד, בשמחה שלעיתים גועה אצלי כמו לקיחת סם מעורר, תודה אהובה, לאט מפסיקה לחשוב כמה אני באת מזל על החיבור ביננו, חיבוק גדול ועוטף, נ,ב, בדרך חזרה הביתה, הייתי מוקפת כיפת עננים כה מרתקת, כאילו השלימה את הסיפור של שיעורנו.
אורי ברנשטיין

שרון, הדרך שהעברת בה את השעור היא כל כך מכילה ומלאת פלא ואמת ברוכה ומקרבת... אני באמת בהודיה עמוקה על היופי הנשמתי ששפע שם... בהדרכתך 🙏🏼✨ תענוג עילאי
מירב איתן

ואו וואו מזמן לא הרגשתי כל כך סמוקת לחיים כמו היום. כמה נסער, כמה נושב. ומה שאת מציעה, ועל מה זה מתיישב, כל פעם מה מההצעות שלך נענה, נפתח, מה נשאר בחוץ מחכה להזדמנות אחרת, ואני מגלה כמה זה מחובר למחזור החודשי. היום נפתחו נפתחו עוד ועוד חלונות, מחושים, ממקומות בגוף שהעזתי לחוש מתוכם החוצה ולהשאר פתוחה למה שיש. איזו רשות מבורכת. מעשה יצירה, מעשה אהבה. ואת.... את משהו! מורגש כמה ליבך פתוח ואיזה חיבורי ידע באים לידי ביטוי. חשמל!❤️
 

I appreciated very much your being at Tanzfabrik, your pasion, your warmth, your love you bring into your work. I can tell you, also your students, and those who were around and saw or heard from your work were very much touched. Thank you!

I send you sunny early-autumn greetings

Christa

Christa Flaig-Isaacs
Vorstand | Geschäftsführung | Workshopleitung


...I am pleased to write this letter of reference on behalf of Sharon Hileli-Assa. In summer 2013, I collaborated with Sharon and six other artists on the Migration Project, a two-month creative research laboratory I established for Berlin-based dance and visual artists. The project, which was funded by the U.S.-German Fulbright Commission, required all participants to lead intensive four-hour studio sessions based on their creative research questions. Sharon led four sessions and actively contributed to the other twelve. Within this context, I became well-acquainted with her exceptional abilities as a teacher, performer and collaborator. From the first day of the project, Sharon stood out for her openness to new ideas and commitment to honest engagement with the moment. As became evident, this combination of receptivity and attentionalo rigor inflects her teaching and performing, which, in turn, awaken for her students and audiences their own sensitivity to the moment. Sharon doesn’t impose an agenda, instead allowing the students and audience members to arrive at their own discoveries and meanings. Yet she leads with clarity. Recently, in her introduction to an improvisation exercise, she clearly described the concept of the improvisation: initiation of movement; the fulfillment of the movement idea; the resolution – one, two, three. The structure was simple, yet she successfully communicated something elusive: a kind of pure spontaneity that comes from the realm of infinite possibility, yet manifests in clear form. I did some of my best dancing that day.... (more)

Robert Bingham,
M.F.A. Fulbright Scholar Award Recipient and Doctoral Fellow Temple University Dance Program Philadelphia, PA robertkbingham@gmail.com

 

Sharons teaches improvisation by putting feldenkrais into movement. As a dancer and mover I have been very interested in feldenkrais but always had problems with bringing the technique into my own movement vocabulary and bringing feldenkrais into space- until I met sharon. By warming up the body and the mind through simple feldenkrais inspired movements in space I feel a huge change in my Way of improvising and the Way I use my body in space and last but not least the Way I perceive my body. 

Jacob teglgaard, dancer and actor
jacob.teglgaard@gmail.com


תודה רבה על שנה מדהימה של ריקוד אישי ואמיתי. השיעורים הם שעתיים של התנתקות טוטאלית מהיום שהיה, בזמן שמניחים את הגוף על הריצפה, מניחים גם בצד את כל המיותר. השילוב הנדיר הזה בין מודרני עכשווי מעורר השראה לבין הקונטאקט המרגש והאימפרובינציה המשחררת הם שהפכו את כולו לפתוחות יותר ולתנועה שלנו לכלי ביטויי אמיתי. הקבוצה שנירקמה ולא במקרה, הייתה מחבקת בסימביוזה מטורפת של צעדים, בקבלה ונתינה שהכילה את האש האינסופית באהבה למחול. אני אישית גדלתי במחול בשנה האחרונה כמו שבחיים לא התפתחתי, השתחררתי ממקום עמוק יותר ואפשרת לי לגלות את הצד הרך, הספונטני והמשעשע בריקוד הפרטי שלי שאף פעם לא היה שם.
תודה לך על שהיית חלק בלתי נפרד מתהליך החיבור לנפש דרך תנועת הגוף, שאפשרת לדברים הלא צפויים לקרות והכוונת כשנדמה שאיבדנו את החיבור מקצוות השיער ועד השורשים. 
באהבה ענקית ובתקווה שדרכינו עוד יפגשו בעתיד.
מיכל ואסדיאס

 

...החלק המדהים בסיפור הוא שחזרתי למקורות. יצרנו קשר עם המורה המדהימה מתקופת הלימודים חוזרים לסטודיו! נכנסים במצב צבירה אחד ויוצאים באחר. במילים פשוטות- אין דברים כאלה!! אני חוזרת לחיות.
נופר

 

אני מורה וכוריאוגרף ותיק במחול. מלמד קומפוזיציה ואימפרוביזציה מזה 19 שנה בסמינר הקיבוצים, וזמן רב יותר בהשתלמויות מורים ויוצרים למחול ובמסגרות שונות נוספות. בעל תואר שני במחול, מהבכירים בתחום הוראת ויצירת מחול בארץ. אני מכיר היטב את שרון הללי כרקדנית מזה שנים רבות. מאז שרקדה לפני שנים אצל אמיר קולבן, דרך לימודיה בסמינר הקיבוצים ועד שיתופי הפעולה השונים בינינו במחול במסגרות שונות, כולל הופעות משותפות. ...
עבור: מועצת הפיס לתרבות ואומנות

מאת: אריה בורשטין MFA

 

שרון יקרה,
ברצוני להודות לך בשמי ובשם תלמידות קורס מדריכות המחול במכללה האקדמית בוינגייט, על הסדנא בנושא טכניקת הריליס שהעברת ביום ה-23.12.12 . הסדנא העשירה את תלמידות הקורס בחוויות מעניינות ,תוך שהתנסו בגילויי תנועה חדשים ומקוריים . אישיותך ודרך הגשת החומרים בצורה נעימה רגועה ומקצועית תרמו להצלחת המפגש להנאת כולנו. נשמח לארח אותך גם בעתיד ,

חיה הלפרין
מנהלת קורס מדריכי המחול המכללה האקדמית בוינגייט.

 

שרון, בחיינו אנחנו פוגשים אנשים שונים וברוב המקרים לא מודעים לתרומות הנפלאות של אותם אנשים להתפתחות האישית שלנו. איתך אני כל כך מאושרת לומר שלא פספסתי את ההזדמנות הנפלאה ללמוד על עצמי דרך היופי שלך. מה שנתת לי השנה הוא מעל ומעבר למה שרק יכולתי לבקש. למדתי ממך מהי עוצמה, לתת לעצמנו את המקום והמרחב לנסות ולהעיז עוצמה. בשיעורים שלך אפשרת לי ראות , להעיז, לנסות ולבחון את העוצמה הזו מבלי להרגיש שאני צריכה לשמור על משהו. אני בעוצמתי , באמת שלי, הינה אני באמת. . עד למפגש איתך ... היו המון המון דברים שלא קיבלתי בגופי, באופיי , במה שמאפיין אותי. אבל כשראיתי אותך, את עבודתך, את מסירותך ויותר מהכל את אהבתך לכל מה שבך וכל מה שמסביבך אז קיבלתי ואהבתי את עצמי וכל מה שיש בי, גם אם זה לא נחשב ל"מושמלם". תודה לך אישה יקרה. לא יכולתי לבקש דבר מופלא מזה. אהבה עצמית , קבלה עצמית דרך המפגש איתך. כך ועוד יותר מכך, אני פנויה יותר ליצור, לפעול ולהתפתח. באמת באמת באמת..... את המתנה הכי נפלא ונהדרת שיכולתי לקבל בשלב זה של חיי.

אורי


 

לשרון,
רציתי לכתוב לך במיוחד מכתב תודה והערכה. עברתי איתך שנה מלאה שבזכותך נפתחו לי צוהרים חדשים והמון השראה. ביום הראשון של השיעור שלך ידעתי על המקום שאני אתחבר ולא רק בגלל התוכן ואיך שאת מעבירה את המסר של התנועה האישית של כל אחת, אלא הרבה בזכות מה שאת-מורה מדהימה. אז אני רוצה להודות לך ואין ספור שבחים כי ממך התחלתי להבין קצת יותר מי אני ואיך אני בנויה מנטלית ופיזית-שזה פחות משנה. אני רואה את עצמי גם בעוד כמה שנה לאורך ולרוחב, ועכשיו כל יום בעצם, לוקחת ממך את כל מה שאפשר-וכמו שאמרת, אל תעתיקו=תגנבו תעשו את זה לשלכם וזה גאוני וענק. בשיעורי אימפרובזציה הרגשתי שאני מתפתחת ברמות ששום שיעור של קלאסי לא היה עושה. נתת לי להרגיש בשיעור וגם כשעלינו מול קהל ועל במה, כמה שהריקוד הוא כל כך אישי ואינדבדואלי אצל כל אחד\ שאין זה משנה מה תבחר לעשות. הריקוד של יום השואה היה מבחינתי שיא והישג אדיר, כדור שלישי לשואה הייתי צריכה לעצור את עצמי כדי לא להכנס לסיטואציה מידי ולאבד את הריקוד האישי של בתוך כל הזוועה שזה מעלה בי. בקיצור אני לא ילאה אותך, בחרתי לי זמן מתאים לכתוב לך....שתיים עשרה שעות במטוס ללוס אנג'לס....ואני מתה להתמרח על רצפה לפתוח איברים ולשחרר חוליות!!!! שרון אז תודה ענקית,ף מקווה שהעברתי את המסר שלי כמו שרציתי. מאחלת לך עוד דורי דורות של תלמידים מרצים והוראת מחול בדרך כלכך יפה ומיוחדת מקצועית ונעימה בדיוק כמו שאת!!! קיץ נפלא ובהצלחה בברלין המהממת!!!!

שני פלוסקונוס בן-אברהם.


 

התרגעות במצבים של אמון המבוססת על התנסות .. יוצרת את הבסיס לתחושת העצמי. צבירה או היד עד תלויים בקיומה של כמות מסויימת של שיקוף בחזרה אל האדם.. בתנאים מאוד מיוחדים אלה יכול אדם להתלכד ולהתקיים כיחידה, לא כהגנה מפני חרדה אלא כביטוי של הנני חי, מעמדה זו הכל יצירתי..״
וינקוט

 

למדתי ממך המון ואקח אותך אתי להרבה מקומות אליהם אגיע. תמשיכי להפיץ אור, גם פה וגם בברלין.
לירון מיארה

 

ברצוני להביע הערכה ותודתי בשם הסטודנטיות, בית הספר לאומנויות המחול של סמינר הקיבוצים על האפשרות לצפות וללמוד מתהליך ההוראה שלך. ממשפטי הסטודנטיות ״ שאבתי השראה ורעיונות הן לדרכי הוראה והן לפיתוח ועיצוב אישיותי כמורה״
יעל גרינוולד

 

שרון מלמדת משנת 2000 בבית ספרנו. במהלך השנים למדה מחול מודרני, קומפוזיציה ואימפרוביזציה את שכבות ז׳ עד יב׳. שרון מורה בחסד. מחנכת ברגישות ובתבונה לאהבת המחול ולהבנתו העמוקה בגוף. היא מעשירה בניסיונה המקצועי הרב כמורה, יוצרת ומופיעה, כמו גם בידע העמוק והנרחב שרחשה בהשתלמויות סדנאות ולימודים בהם השתתפה עד היום. לשרון יכולת אינטגרציה מאוד גבוהה המאפשרת לה להפיק פיתוחים מיידיים והצלבות מידע מכל מסגרת בה פועלת ולומדת. אין לי ספק ששרון תנצל את מלוא התועלת של שנת השבתון באירופה ותחזור לבית ספרנו משתוקקת להעביר את המידע החדש לתלמידות.
גבריאל נויהאוס


 

“A bird doesn't sing because it has an answer, it sings because it has a song”

Maya Angelou

 

 

 

    © All Right reserved | www.sharohilleli.com | Sharon Assa- hilleli, 2014

    designed by esti imberman